Domofon PABX

VIKTEL

Rozwiązania

Nowoczesne systemy domofonowe współpracujące z każdym systemem PABX/serwerem telekomunikacyjnym.

Systemy domofonowe „potrafią rosnąć” od standardowego domofonu z jednym przyciskiem oraz zwykłego zamka kodowego, poprzez systemy wieloprzyciskowe, do układów bardziej wyrafinowanych z klawiaturą alfanumeryczną, systemami kontroli dostępu

Ateus – Helios jest systemem domofonowym nowej generacji, spełniającym nie tylko wymagania nowoczesnego wyglądu, ale również o zwiększonej odporności na warunki klimatyczne. Ten łatwy w użytkowaniu domofon całkowicie zastępuje dotychczasowe systemy domofonowe integrując się z firmową siecią telefoniczną.

Ateus – Helios może być podłączony do dowolnej centrali abonenckiej. Dzięki modułowej budowie możliwe jest dostosowanie systemu domofonowego Helios do wymagań użytkownika, nie tylko w zakresie wielkości systemu, ale również w zakresie elementów dodatkowego wyposażenia i funkcjonalności.

Każdy moduł może być wyposażony w kamerę, wyświetlacz LCD z bazą do 1000 abonentów lub czytnik kart. Możliwy jest również montaż w obudowie wandaloodpornej.

Ateus – Helios wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a dzięki płaskiej budowie możliwy jest montaż bez kucia ścian.

Ateus – Helios to system domofonowy łatwy w instalacji, o zaawansowanych funkcjach i nowoczesnym wyglądzie.

Niektóre cechy:

\

prosta instalacja

\

współpraca z systemem kontroli czasu pracy

\

wybieranie tonowe i impulsowe

\

zasilanie z linii abonenckiej (za wyjątkiem zamka i podświetlenia)

\

realizacja funkcji wykraczających poza standardowy domofon

\

automatyczne wybieranie drugiego numeru w przypadku zajętości lub niezgłoszenia się abonenta

\

nowoczesna, odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja

\

programowanie przez telefon

\

zintegrowany zamek kodowy

\

różnorodność sygnałów akustycznych

\

tryb pracy dzień/noc

Klawiatura telefoniczna

Używając klawiatury można wybrać dowolny numer abonenta. Helios może pracować z wybieraniem DTMF lub impulsowym. Ograniczenia na dostęp do sieci publicznej należy ustawić na centrali abonenckiej.

Zamek kodowy

Ateus – Helios może również pracować jako zamek kodowy. Istnieje możliwość zdefiniowania do dziesięciu kodów dostępu, każdy o długości od 1 do 16 znaków. Czas otworzenia drzwi jest definiowany

Video

Zamontowana w domofonie Ateus ? Helios kamera daje obraz tego co się dzieje przed domofonem. Obraz można oglądać na dowolnym monitorze TV,posiadającym wejście composite wideo,lub po zastosowaniu wideoserwera na monitorze komputera.

Wyświetlacz LCD

Wyświetlacz LCD daje możliwość wyboru abonenta z pamięci urządzenia. Można zapisać do 1000 użytkowników za pomocą komputera. Podłączenie odbywa się za pomocą złącza USB. Poza listą nazwisk można umieścić również elementy graficzne ? logo firmy.

Czytnik kart

Czytnik kart zamontowany w domofonie Ateus ? Helios daje możliwość otwierania drzwi za pomocą kart lub breloków do kluczy. Można zarejestrować do 500 kart. W przypadku podłączenia czytnika kart do komputera, istnieje możliwość rejestracji faktu użycia karty, obecności danej osoby w budynku, rejestracji obecności i czasu przebywania w budynku, ustawienia stref dostępu dla poszczególnych osób.

Dodatkowy sterownik rygla

Umożliwia otworzenie drugiego wejścia, bramy, drugich drzwi w „śluzie”, jak również np. zapalenie oświetlenia na czas wejścia. Drugi sterownik może pracować niezależnie, ale również może być synchronizowany w stosunku do pierwszego sterownika, może pracować w trybie dwóch stanów stabilnych.

Menu głosowe

Dużym ułatwieniem przy aranżacji domofonu Ateus ? Helios jest menu głosowe, dzięki któremu na bieżąco otrzymuje się informację o stanie każdego parametru.

Kontakt

Adres

ul. Legionów 113
81-472 Gdynia, Polska

Telefon

    Napisz do nas